Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 66 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Sexul oral este un pacat? 
Autor Mesaj
Membru

Locaţie: Germania
Mesaj Re: Sexul oral este un pacat?
Eu zic că totul este o problemă de abordare.
Care e planul lui Dumnezeu ? Sexul a fost lăsat pentru procreare. Plăcerea sexului a fost dată de Dumnezeu ca un fel de plată în avans pentru că creșterea unui copil înseamnă printre altele și o mulțime de renunțări de dragul acelui copil.
Orice variantă de act sexual care nu poate duce la procreare nu cred că e pe placul lui Dumnezeu. Deci, în final, spus poate prea direct, contează unde are loc ejacularea. Soțul și soția își pot căuta prin diferite tehnici creșterea plăcerii din cadrul actului sexual, atât timp cât acel act sexual va fi finalizat în vaginul femeii, nu în gura ei.
De aceea și contracepția (cea cu anticoncepționale sau cu sterilet sau act întrerupt) se opune planului lui Dumnezeu. Există o singură metodă contraceptivă acceptată de Biserică, metoda calendarului (actul sexual are loc în zilele de ciclu în care soția nu e fertilă), metodă promovată de foarte mulți ani de doctorul Rötzer (actualmente de fiica lui, pentru că el a murit între timp), dar această metodă cere multă disciplină și înțelegere între soț și soție.
Asta e convingerea mea. Mă aștept la comentarii negative, de aceea postez atât de rar.

26 Aug 2016, 00:18
Membru Senior

@kmbh69
Dl doctor, dar care este parerea referitor la fertilizarea in vitro? Sau mama la purtator? Adica mama care naste nu e cea naturala?
In Germania, am aflat, dar nu stiu ca daca e sdevarat sau nu, cum ca la nastere nu se mai bifeaza sexul bebelusului de catre doctori, bifeaza parintii conform dorintelor proprii sau pot bifa "neutru" urmand sa aleaga copilul mai tarziu.. este adevarat? Sau e barfa, sau e doar proiect de lege. Stiu ca sunt off topic dar mai rar poti vorbi cu un doctor crestin asa ca am zis sa profit de ocazie. In plus sunteti german si ma tot macina ce se intampla in Germania si sfera apropiata referitor la teoria de gen si conchita wurst etc. Nu stiu daca nu e manipulare de fapt sa atraga cat mai multi de partea nebuniei folodindu-se de imaginea pozitiva pe care o are Germania in Europa prin progresivism etc. Care este realitatea?

27 Aug 2016, 13:06
Membru

Locaţie: Germania
Sunt probleme importante, ar trebui deschis un topic separat.
Fertilizarea in vitro înseamnă în mod obligatoriu crearea mai multor embrioni umani care vor fi apoi implantați în uterul femeii care va purta sarcina. Sunt creați mai mulți pentru că vorbim aici de probabilitate: unii vor supraviețui (dacă supraviețuiește mai mult de un embrion apar așa sarcinile multiple din fertilizarea in vitro) iar alții vor muri, pentru că nu se pot implanta. Deci sunt create viitoare ființe umane (iar fiecare din ele are un suflet) despre care se știe că oricum vor muri: nu s-a implantat ? atunci îl aruncăm la gunoi. De aceea, fertilizarea in vitro nu poate fi acceptată de învățătura Bisericii.
Cui folosește fertilizarea in vitro ? În primul rând, celor din această industrie, care fac profit, apoi clienților care vor cu orice preț să aibă copii. Femeile care apelează la această metodă ar trebui să fie conștiente de faptul că prin fertilizarea in vitro ele primesc un copil, pentru care (ca și preț) sunt uciși alți copii. De ce apar situații în care o femeie nu mai poate rămâne însărcinată ? Există boli venerice care nu dau manifestări cutanate sau mucoase, dar dau infertilitate prin blocarea trompelor uterine (infecțiile cu chlamidia de ex.). Multe femei și-au dereglat în așa hal ciclul cu anticoncepționale, încât rămân sterile.
Mama purtător ar trebui să reprezinte un alt subiect. O analiză destul de realistă asupra acestei umiliri a femeilor poate fi citită pe site-ul www.culturavietii.ro , e un site destul de bine documentat, pe care îl recomand pentru multe din întrebările de până acum de pe forum.
Actualmente, pentru ca mama purtător să aibă cât mai puține posibilități legale de a păstra copilul (pentru că e firesc, femeia se atașează de copilul pe care îl poartă 9 luni la ea în uter și apoi îl naște), primește o sarcină prin fertilizare in vitro. Astfel, i se argumentează că genetic nu are nici un drept, iar în rest, a fost vorba de un contract. Astfel, copilul devine o marfă pentru satisfacerea plăcerii de a avea un copil de către cuplurile care biologic nu pot produce copii (iar intrăm în alte subiecte).
Despre implicațiile teoriei gender încă nu se aud prea multe lucruri aici. Am citit că asemenea lucruri se întâmplă deja în SUA (pe catholic.org a fost descris cazul unei fetițe pe care părinții au crescut-o ca pe un băiat), dar de cazuri asemănătoare din Germania încă nu știu. Citesc și eu comentariile diferiților germani care sunt credincioși (din păcate majoritatea sunt indiferenți religios). Promovarea unor personaje ca și conchita wurst face parte tot din arsenalul luptei împotriva familiei.
Ar trebui deschise subiecte separate. Recomand încă o dată site-ul culturavietii.ro : există 3 obstacole în calea asupritorilor (neomarxiștilor): credința în Dumnezeu, familia și patriotismul. Dacă omul își pierde aceste 3 repere, e un dezrădăcinat și poate fi condus foarte ușor. Credința în Dumnezeu e atacată deja de mult timp de mass-media (catolicii în special sunt atacați, dar și ceilalți). Familia e atacată de când cu revoluția sexuală. Patriotismul e atacat de când cu criza refugiaților. Aici scopul este cel de a schimba structura etnică a unui popor, încât localnicii să-și piardă tradițiile (contra patriotismului lovește tare și conceptul de multiculturalitate). Am văzut de curând la televizor o demonstrație și o contrademonstrație, că patrioții germani sunt etichetați ca extremiști de dreapta (de către extremiștii de stânga, care le zic: Patrioten = Idioten)

28 Aug 2016, 18:55
Membru Senior

Multumesc pentru raspuns.
Mai am intrebari dar voi face topic separat cu inseminarea in vitro si neomarxism.
Ca sa le pot aborda impreuna il.voi numi "noua lume", fara apropos ironic la Americi al caror statut national eu una il recunosc, drept pentru care poate n-ar fi rau ca si ei sa nu se mai autonumeasca "lumea noua", ca nu mai sunt. Ma refer la aceasta lume noua promovata acum, care totusi pare ca se trage din niste idei mai vechi de secol 16, dar totusi e noua, anima sinceri pe multi oameni desi nimeni nu stie clar cum va functiona. Dar e clar ca vorbim de un mecanism, o masinarie, in care noi vom fiind candva locatari. ( Domnul sa ne apere si sa ne opreasca, dar e greu cu optimismul acum).

28 Aug 2016, 21:55
Membru

Prostituatele se prefac ca fac sex oral. Pe la ce distanță or fi de iad?

26 Noi 2016, 16:01
Membru

Peggy scrie:
Prostituatele se prefac ca fac sex oral. Pe la ce distanță or fi de iad?

Ceea ce vreau sa spun e ca Iisus a salvat prostituatele.

26 Noi 2016, 16:30
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 66 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7