Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
rugaciune pentru david cristian 
Autor Mesaj
Membru

Mesaj rugaciune pentru david cristian
david, un baietel de 10 luni, a fost diagnosticat dupa un prim test cu fibroza chistica, o boala foarte grava. acum vor face teste suplimentare in bucuresti si speram sa se infirme diagnosticul initial.am cunoscut-o pe mama lui imediat ce a aflat de sarcina, sarcina pentru care s-a luptat timp de 9 luni sa o duca la termen. boala este una genetica care din pacate nu are tratament, nu se vindeca, si speranta de viata este foarte sumbra.

parintii au mare nevoie de ajutorul nostru, de rugaciunile noastre, de sprijin. asa ca maine organizam impreuna cu alte mame o zi de rugaciune pentru david, ca testele noi sa arate ca e sanatos, si pentru parintii lui sa aiba putere sa treaca peste aceste momente.

ziua de rugaciune inseamna ca fiecare sa se roage o jumatate de ora, cine poate chiar o ora, astfel incat sa se formeze un lant de rugaciuni timp de 24 de ore. nu conteaza ce rugaciune spune fiecare, ce religie are fiecare, conteaza doar sa aiba credinta in Dumnezeu si sa se roage pentru intentia comuna. nu e nevoie sa fie facuta in biserica, poate fi facuta oriunde. dar sa se respecte orele astfel incat sa nu existe pauze.

inca avem nevoie de rugaciuni la orele 14,30 - 17, 19 - 20,30, 0,30 - 5,00.

daca poate cineva sa se roage o jumatate de ora in aceste intervaluri va rog sa imi spuneti.

28 Oct 2009, 16:44
Membru Senior

Mesaj Re: rugaciune pentru david cristian
Aveti participarea mea la rugaciune, de la ora 19,3o la 20,00 cu Rozariul de Lumina.Am postat la rugaciunea on-line, ca a doua intentie de rugaciune , pentru sanatatea lui David si pentru parintii lui.Sper sa avem mai multe adeziuni.
Dumnezeu sa binecuvinteze familia lui David.

28 Oct 2009, 21:08
Membru

am vazut

multumim mult tututror celor care se vor ruga pentru david

28 Oct 2009, 21:10
Membru Senior

Ce face David si familia lui?
Le doresc numai bine.

31 Oct 2009, 20:27
Membru

saptamana aceata vor repeta testul facut si vor face si testele genetice, sa vada daca e cu adevarat vorba de aceasta boala

deocamdata incearca sa fie curajosi si optimisti ca e doar un test fals si ca de fapt david sufera de ceva tratabil

02 Noi 2009, 18:17
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ]