Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
vaccinului antiHPV 

acceptati (ati accepta) vaccinarea antiHPV a fiicei dumneavoastra?
da - e absolut necesar! 5%  5%  [ 1 ]
poate dupa ce se vor cunoaste toate efectele/defectele lui 10%  10%  [ 2 ]
nu - pentru ca nu e sigur vaccinul 30%  30%  [ 6 ]
nu - pentru ca ii vorbesc despre casatorie crestina 55%  55%  [ 11 ]
nu stiu 0%  0%  [ 0 ]
Voturi totale : 20

vaccinului antiHPV 
Autor Mesaj
Membru Senior

Mesaj Re: vaccinului antiHPV
:lol: :lol: :lol:

19 Sep 2009, 20:11
Profil YIM
Membru Senior

Citat:
Evrei 12:4  În lupta voastră cu păcatul, nu v-aţi împotrivit încă până la sânge.
5  Şi aţi uitat îndemnul care vă grăieşte ca unor fii: "Fiul meu, nu dispreţui certarea Domnului, nici nu te descuraja, când eşti mustrat de El.
6  Căci pe cine îl iubeşte Domnul îl ceartă, şi biciuieşte pe tot fiul pe care îl primeşte".
7  Răbdaţi spre înţelepţire, Dumnezeu se poartă cu voi ca faţă de fii. Căci care este fiul pe care tatăl său nu-l pedepseşte?
8  Iar dacă sunteţi fără de certare, de care toţi au parte, atunci sunteţi fii din curvie şi nu fii adevăraţi.
9  Apoi dacă am avut pe părinţii noştri după trup, care să ne certe, şi ne sfiam de ei, oare nu ne vom supune cu atât mai vârtos Tatălui duhurilor, ca să avem viaţă?
10  Pentru că ei, precum găseau cu cale, ne pedepseau pentru puţine zile, iar Acesta, spre folosul nostru, ca să ne împărtăşim de sfinţenia Lui.
11  Orice mustrare, la început, nu pare că e de bucurie, ci de întristare, dar mai pe urmă dă celor încercaţi cu ea roada paşnică a dreptăţii.

19 Sep 2009, 20:25
Membru Senior

1. Virusurile nu rezulta din hazard (din alterarea adn-ului). Sunt forme de viata cu o organizare coerenta.
2. Pacatul se mosteneste. Se poate transmite peste n generatii. Si de aceea este importanta spovada. Este un act de inconstienta pentru cei care nu se spovedesc 9chiar daca nu cred). Pot face rau nepotilor si stranepotilor.

19 Sep 2009, 22:31
Profil YIM
Membru Senior

Lăudat fie Isus!
cristina2012 scrie:
De ce mor copii nevinovati de cancer??? La doar cateva luni de la nastere ce pacate au???
De ce se nasc copii cu malformatii, cu retard, de ce atata suferinta chiar din primul minut de viata???

Oare sfinti morti de cancer exista?
1. Nu pofti mulţime de fii fără de folos, nici te bucura de fiii nelegiuiţi.
2. De se vor înmulţi, nu te bucura de ei, dacă nu este frica lui Dumnezeu cu ei.
3. Nu te încrede în lungimea vieţii lor şi nu nădăjdui întru mulţimea lor.
4. Că mai bun este unul decât o mie şi a muri fără de fii, decât a avea fii fără de frica lui Dumnezeu.(Isus Sirah16,1-4)

Dacă credeţi, există.
Fortunatus scrie:
Domnule Nicu, ştiţi probabil că Sf Părinte Ioan Paul al II-lea a murit în urma unui cancer larinigian. Poate că teoria dv e de folos cauzei pentru beatificarea sa, împiedicând Biserica să facă o beatificare imprudentă din necunoaşterea adevărului despre oncogeneză.
Nu, nu ştiu cum a murit, dar mă bucur că v-aţi sesizat şi că veţi face demersurile pe care le consideraţi necesare, precum spuneţi.
Gigi Becali scrie:
1. Virusurile nu rezulta din hazard (din alterarea adn-ului). Sunt forme de viata cu o organizare coerenta.
2. Pacatul se mosteneste. Se poate transmite peste n generatii. Si de aceea este importanta spovada. Este un act de inconstienta pentru cei care nu se spovedesc 9chiar daca nu cred). Pot face rau nepotilor si stranepotilor.
1-Precum păcatul.
2- n = 3-4 generaţii.

19 Sep 2009, 23:34
Membru Senior

Unele si pana la a 7 a generatie. Asa se explica multe (copiii nascuti cu malformatii etc). Ce o sa se intample cu generatiile urmatoare este greu de evaluat.

20 Sep 2009, 00:25
Profil YIM
Membru Senior

Gigi Becali scrie:
Unele si pana la a 7 a generatie. Asa se explica multe (copiii nascuti cu malformatii etc). Ce o sa se intample cu generatiile urmatoare este greu de evaluat.
18. Domnul este îndelung-răbdător, mult-îndurat şi adevărat, iertând fărădelegile, greşelile şi păcatele şi nelăsând nepedepsit, ci pedepseşte nelegiuirile părinţilor în copii până la al treilea şi al patrulea neam.(Numerii14,18)
La fel şi în (Deut5,9), (Ieşirea20,5), (Ieşirea34,7)

20 Sep 2009, 00:56
Membru Senior

Iata cat de importanta este spovada. De aceea este ingrijorator.
Tot asa se explica si ce s-a intamplat cu omenirea care a trait pana in Cristos. El este cel caruia i S-a transmis pedeapsa pacatelor. Astfel si cei de iCr au acelasi privilegiu privind mantuirea.

21 Sep 2009, 21:13
Profil YIM
Membru Junior

Saptamana viitoare (28 sept. 2009) medicii vor veni in scoala in care profesez pt a-i convinge pe parinti sa-si vaccineze fetitele.Cine imi poate furniza informatii de specialitate impotriva acestui vaccin? Sunt diriginta.Multumesc!

26 Sep 2009, 22:38
Membru Senior

Am si eu niste intrebari care conduc la anumite suspiciuni.
1. Mai exista tari in care se fac astfel de campanii de vaccinari (in masa) ?
2. Daca nu inseamna ca suntem folositi pentru experienta (pe banii statului ci nu ai celui care a inventat vaccinul). Cata cota au ministrii sanatatii din aceasta afacere ?

Este important de vazut acest lucru. In special tarile cu bugete mult mai mari decat noi daca fac asa ceva.

Intre timp in Romania se moare din lipsa de medicamente esentiale (unele nici nu ai voie sa le importi ca sa nu faci concurenta unor firme autohtone care le fac pe toate) care real ar salva vieti.

26 Sep 2009, 22:57
Profil YIM
Membru Senior

Laudat fie Isus!
cezara.l scrie:
Saptamana viitoare (28 sept. 2009) medicii vor veni in scoala in care profesez pt a-i convinge pe parinti sa-si vaccineze fetitele.Cine imi poate furniza informatii de specialitate impotriva acestui vaccin? Sunt diriginta.Multumesc!
Sunt convins ca veti primi aici sfaturile asteptate.
Nu sunt de specialitate, dar este suspect pentru mine ce cauta in aceasta treaba medicii care vin sa convinga parintii; se pare ca sunt interesati, platiti sa vina sa faca munca de lamurire. Sunteti diriginta si stiti foarte bine ca in anii trecuti nu a venit nimeni sa promoveze nici un vaccin, dar anul acesta(dupa parerea mea) e nevoie de colectare masonica la scara mondiala si politicul sprijina ''ierarhia''. Rezulta ca in vaccin este inclusa si chetuiala cu ''lamurirea'' celor gripati.
Ar fi bine sa-i intrebati pe acei medici de fata cu parintii daca ei si-au vacinat familiile lor si, desigur, si pe ei insisi din moment ce lucreaza cu "gripati", nu?

Cred ca alte tari nu fac asa ceva(nici autostrada Bechtel, nici pasapoarte cu cipuri, nici...) pentru ca disperarea il obliga pe Basescu sa ''sara calul'' si sa ''arvuneasca''... poporul.

Imprumutul de la FMI este cheltuit pe vaccinuri "americane", pe autostrada "americana", dar il plateste poporul roman.

27 Sep 2009, 04:43
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul