Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 62 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
trecut 
Autor Mesaj
Membru Senior

Locaţie: în afara Bisericii
Mesaj Re: trecut
Annamarria scrie:
Acum imi dau seama ca niciodata n-o sa va pot cunoaste in realitate pe cei de pe forum pentru ca am dat informatii prea intime aici :(

Cu alte cuvinte, după ce că ne-aţi făcut capul calendar, nici nu intenţionaţi să ne invitaţi la nuntă. Biiiiine, vom ciocni un pahar cu sărbătoriţii în contumacie.

http://www.catehism.ro

01 Aug 2009, 08:47
Profil WWW
Membru activ

Nici nu stiu daca va exista o nunta. Deocamdata obstacolele exterioare sunt uriase :(
Si tocmai am aflat ca fosta lui prietena cu care aveam eu treaba s-a casatorit. Nu prea schimba ce simt, dar macar acum nu mai chinuie gandul ca ar trebui sa revina cu ea.

05 Aug 2009, 15:01
Membru Senior

Locaţie: Bucuresti
Annamarria scrie:
nu mai chinuie gandul ca ar trebui sa revina cu ea.
de ce aveai gandul ca ar trebui sa revina la ea?

06 Aug 2009, 10:58
Membru activ

Deja am zis intr-o postare anterioara. Ce am subliniat se refera la relatia lor, nu la relatia noastra, m-am exprimat ambiguu.

Annamarria scrie:
Si cred ca nici nu-mi pasa ca a fost cu virgine de fapt. Imi pasa doar ca fosta lui prietena a fost virgina. Si a iubit-o. Si l-a lasat. In capul meu relatia asta a capatat dimensiuni uriase si eterne. Tot timpul cred ca trebuia sa ramana cu ea si am impresia ca ea era de fapt importanta si nu eu, desi se tot chinuie sa-mi spuna ca nu mai simte nimic pentru ea. Nu stiu ce fel de ispita e asta si ce sa mai fac. Plang aproape in fiecare zi, si incerc sa ma rog, dar tot nu dispare durerea.

Din fericire nu mai simt asa. Sunt convinsa ca ea nu l-a iubit si el acum n-ar mai vrea sa fie cu ea. M-am linistit deocamdata.

07 Aug 2009, 12:37
Membru Senior

Annamarria scrie:
Deja am zis intr-o postare anterioara. Ce am subliniat se refera la relatia lor, nu la relatia noastra, m-am exprimat ambiguu.

Annamarria scrie:
Si cred ca nici nu-mi pasa ca a fost cu virgine de fapt. Imi pasa doar ca fosta lui prietena a fost virgina. Si a iubit-o. Si l-a lasat. In capul meu relatia asta a capatat dimensiuni uriase si eterne. Tot timpul cred ca trebuia sa ramana cu ea si am impresia ca ea era de fapt importanta si nu eu, desi se tot chinuie sa-mi spuna ca nu mai simte nimic pentru ea. Nu stiu ce fel de ispita e asta si ce sa mai fac. Plang aproape in fiecare zi, si incerc sa ma rog, dar tot nu dispare durerea.

Din fericire nu mai simt asa. Sunt convinsa ca ea nu l-a iubit si el acum n-ar mai vrea sa fie cu ea. M-am linistit deocamdata.

asta am inteles
"fosta lui prietena a fost virgina. Si a iubit-o. Si l-a lasat"

dar de ce aveai gandul ca ar trebui sa revina la ea?
raspunde-ti la intrebarea asta acum, nu lasa pe mai tarziu!

10 Aug 2009, 08:04
Membru activ

Raspunsul e ceea ce repetam intr-o dimineata in timp ce ma trezeam, intre starea de vis si trezire: o singura persoana, doar cu una, doar cu unul. Unirea trupeasca trebuie sa fie cu o singura persoana, asa vede inima mea lucrurile. Si acea singura persoana a ei era el. Acum ca e casatorita cu altul, nu se mai pune problema.

14 Aug 2009, 13:42
Membru activ

Mai aveam si gandurile ca poate il iubeste dar ii era frica sa se angajeze in ceva serios si de aia l-a lasat, dar din moment ce cu altul la cateva luni nu i-a fost frica m-am convins ca nu l-a iubit cu adevarat pe prietenul meu.

14 Aug 2009, 13:44
Membru Junior

Daca ar fi credincios, dar nu ar mai fi virgin (a gresit si el), v-ar mai framanta trecutul lui?

20 Aug 2009, 20:44
Membru activ

Petre scrie:
Daca ar fi credincios, dar nu ar mai fi virgin (a gresit si el), v-ar mai framanta trecutul lui?

DA!

21 Aug 2009, 08:10
Membru Senior

Annamarria scrie:
Petre scrie:

DA!

de ce?
cine se gandeste la casatorie se gandeste la viitor si se preocupa cu prezentul

trecutul, lasa-l pentru varsta a treia!

21 Aug 2009, 10:02
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 62 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul