Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Magia poate destrama familii? 
Autor Mesaj
Membru Senior

Mesaj Re: Magia poate destrama familii?
.

Ultima oară modificat de Gigi Becali pe 11 Mai 2009, 01:19, modificat 1 dată în total.

09 Apr 2009, 12:16
Profil YIM
Membru Senior

Daca e vorba de o raceala antibioticele nu au niciun efect, in unele tari e interzis sa se vanda antibiotice fara reteta. Antibioticele actioneaza asupra bacteriilor, nu prea au efect asupra virusurilor (din ce am aflat si eu). Cea mai buna terapie in cazul gripei cred ca e vitamina C.
In legatura cu subconstientul inca nu m-am lamurit daca exista sau nu. Nu-l cred pe cuvant pe Freud.

09 Apr 2009, 12:39
Membru Senior

Mesaj Omul moare din cauza limitei Hayflick
Gigi Becali scrie:
Adica blocheza niste receptori (adica niste fluxuri de informatie). Eu credeam ca doar incetinesc. Se pare ca bolile grave (cancerul) se datoreaza pierderii controlului pe care il face sistemul nervos asupra corpului. De ce moare omul ? Pt. ca isi consuma celulele nervoase si incep dezechilibrele - treaba de clasa a - 7 -a . (Nu trebuie sa-mi cititi prospecte de pe medicamente.)
Organismele pluricelulare, inclusiv omul, mor din cauza limitei Hayflick, care limiteaza numarul de diviziuni celulare din organism (telomerii se tot scurteaza). In rest lansati tot felul de ipoteze nesubstantiate de folclor biologic (se pare ca dupa Dvs inhibarea diviziunii celulare si apotoza ar fi controlate de sistemul nervos????) Poate imi spuneti si mie unde ati urmat clasa a 7-a, as dori sa aflu unde se debiteaza astfel de fantezii.

P.S. Multumesc ca imi oferiti motive de amuzament.

09 Apr 2009, 12:56
Membru Senior

.

10 Apr 2009, 11:06
Profil YIM
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2